Pravidla Blackjacku

Tato casino hra se hraje u polokruhového stolu s krupiérem (dealer, bankéř) který řídí hru. Rozdává karty, míchá karty, vyplácí výhry, inkasuje prohry.

Ze začátku obdrží hráč 2 karty od krupiéra, nejdříve rozdá krupiér jednu kartu a poté ještě jednu. Dále krupiér nabízí hráči karty, hráč se rozhodne jestli vezme další karty nebo ne. Cílem hry je být co nejblíže hodnotě 21 bodů a mít víc než krupiér a samozřejmě nepřesáhnout hodnotu 21 bodů. Karty od 2 do 10 mají hodnotu, která je napsána na kartě. Král, dáma, kluk (J, Q, K) mají hodnotu 10 bodů. Eso se počítá podle přání hráče buď za 1 bod nebo 11 bodů. Překročí hráč hranici 21 je takzvaně trop a krupiér mu vezme v sazenou částku. Po dokončení hry všech hráčů si krupiér rozdá sobě karty. Ten se musí řídit určitými pravidly, viz. dále.

Blackjack se hraje s několika sadami po 52 kartách, převážně se 6 sadami. Celkový počet karet je tedy 312 karet.

Pravidla krupiéra v Blackjacku

Jestli má krupiér součet karet 14 musí vždy brát další kartu. Součet činí 17 a více nesmí bankéř brát další kartu. Přesáhne krupiér hodnotu 21 bodů tak musí vyplácet všechny sázky, které zůstali na stole v poměru 1:1. Když má krupiér Blackjack (21 bodů) všichni hráči prohrávají. Pro ty, co mají také Blackjack, končí hra nerozhodně.

Hodnoty karet

 Karta  Hodnota karty
 2 až 10  hodnota dle čísla na kartě
 J, Q, K  10 bodů
 A  1 nebo 11 (dle přání hráče)

Vyzkoušejte si Blackjack zdarma v online casinech!

Stránky mají výhradně informační charakter a jsou určeny osobám starším 18 let. Sázení se může stát závislostí, a proto se nedoporučuje s ním začínat.
ČeskyČesky
Your current language:ČeskyČesky